sobota, 26 lipca 2014

Wygraj Priorin/Nowa książka w moim zbiorze.

Witam Was Kochane

Wczoraj dostałam książkę ,której autorem jest Dean Koontz.Autor tak wspaniałych książek jak:"Prędkość","Dobry zabójca"."Mąż","Twoje serce należy do mnie" i mych ulubionych "Nieznajomi","Anioł Stróż".
Książki uwielbiam od dzieciństwa.Ulubieni autorzy to właśnie Dean Koontz,Stephen King,Stephenie Meyer,Dan Brown.Oczywiście nie ograniczam się do ich pozycji,czasem nieznani autorzy potrafią zadziwić.
Bohaterowie „Nieznajomych”: nieświadomi swego przeznaczenia, zagubieni, zdani tylko na siebie. Gdy okazuje się, że nić głębokiej tajemnicy łączy ich historie i spaja je w całość w miejscu, gdzie kiedyś się zatrzymali – w motelu Zacisze – podejmują walkę, by dotrzeć do prawdy. Każdy z osobna: lunatykujący pisarz, lekarka cierpiąca na bezzasadne napady paniki, lękający się ciemności były wojskowy, przechodzący kryzys wiary ksiądz, skrzywdzony przez świat złoczyńca, samotna matka pracująca w klubie w Las Vegas i wielu innych; wszyscy oni w końcu decydują się zerwać zasłonę skrywającą przeszłość, by pokonać dręczące ich fobie i przypadłości.
                                                   -        II   -

Fascynująca okazała się seria z Braciszkiem Oddem.

Tytułowy Odd Thomas jest z pozoru zwyczajnym nastolatkiem. Mieszka w niewielkim miasteczku Pico Mundo, gdzie pracuje w lokalnej restauracji (jest mistrzem naleśników), ma dziewczynę, którą kocha nad życie i mroczną przeszłość za sobą. No i jest najlepszym kumplem… Elvisa. Tak jest. Odd Thomas ma wyjątkowy dar - potrafi komunikować się ze zmarłymi, którą to umiejętność wykorzystuje pomagając policji w rozwiązywaniu niektórych spraw kryminalnych. Kiedy w Pico Mundo dochodzi do morderstwa dziecka, a w zabójstwo zostaje wplątana znajoma Odda, bohater postanawia wkroczyć do akcji. Szczególnie, że tylko on jest w stanie porozumieć się z duchem zabitego chłopca snującym się po ulicach Pico Mundo.
Odd Thomas ma dziewczynę,z którą znajduje się w centrum zamachu....
Po tym przeżyciu,postanawia z dziewczyną spędzić parę  dni.Jest szczęśliwy,że  ukochanej nic się nie stało podczas zamachu.Każdą rzecz robią wspólnie ,nie tracą żadnej z chwil,czerpią jak najwięcej z danego im czasu.
Jednak coś jest nie tak...Jego dziewczyna czasami jest smutna,nie odzywa się...
Po pewnym czasie  do drzwi ktoś puka,Odd otwiera z uśmiechem...To jego przyjaciele,niezwykle smutni,ze łzami w oczach ,próbują mu powiedzieć,wytłumaczyć,że...no właśnie i tu tkwi tragedia(oglądając film,serce waliło dwa razy szybciej).
Odd słyszy:"Pozwól jej odejść...","Ona zginęla","Przykro nam..."
Odd nie mógł pojąć,jak jego przyjaciele mogą pocieszać go po śmierci ukochanej,skoro ta jest z nim.Niestety,zapomniał że ma zdolność porozumiewania się z duchami...Cały ten czas spędzony z tą jedyną wydawał mu się tak prawdziwy-bo tego pragnął.

Film(reż.Stephen Sommers) oczywiście różni się od książki,mimo to polecam!


Przeczytałam kilka stron i jestem zadowolona.Mam nadzieję,że akcja będzie się rozwijała,a "Mroczne popołudnie"będzie jedną z mych ulubionych pozycji.

Kochane,jakie są Wasze ulubione książki,ulubieni autorzy?
                                                                     - II-
Pamiętajcie-18 godzina!
Jeśli nie uda się dzisiaj,próbuj jutro! 
Mam nadzieję,że osoby,które wygrają,pochwalą się tym w komentarzu.
Jeśli macie pytania-pytajcie.
Jeśli nie wygracie dzisiaj,próbujcie przez kolejne dni.
MAM NADZIEJĘ,ŻE OSOBY KTÓRE WYGRAJĄ,POWIADOMIĄ MNIE-PISZĄC O TYM W KOMENTARZU BĄDŹ NA mari.zuch123@gmail


Z SERDUCHEM NA DŁONI
MARIKA

8 komentarzy:

 1. Zainspirowałaś mnie do poszukania książek, w sumie już dawno nie czytałam - wiem, że brzmi głupio. :) Ostatnio tylko ciężkie branżowe lektory u mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napiszę szczerze,że również miałam przerwę...Książka to jednak książka,wyobraźnia pracuje,odrywasz się od rzeczywistości.Nie wspomniałam o W.Whartonie,który również należy do mych ulubionych.Pozdrowionka:))

   Usuń
 2. Ja obecnie próbuję się zmusić do powrotu do "Hobbita" Tolkiena, ale wybitnie mi nie idzie, więc zamiast tego czytam "Tajemniczą wyspę" Verna. Skupiam się więc na "klasykach" i literaturze młodzieżowej oraz dziecięcej. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również próbowałam czytać "Hobbita"ale Wojtek mi sprzątnął książkę podobnie jak Sapkowskiego.Pozdrawiam:))

   Usuń
 3. No to czekam na Twoją opinię na temat tej książki, zapowiada sie ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście kochana:))Pozdrawiam:))

   Usuń
 4. Też lubię twórczość Koontza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam Koontza :)

  OdpowiedzUsuń